Zadnji avgustovski teden smo v Ekomuzeju in krajinskem parku gostili udeležence Poletne šole z naslovom »Podatki o naravi – od terena do informacijskega sistema«. Poletno šolo so organizirali strokovnjaki s Skupine za speleobiologijo Oddelka za biologijo Biotehniške fakultete Univerze v Ljubljani, v okviru projekta LIFE NarcIS, s katerim se vzpostavlja celoviti informacijski sistem za slovensko naravovarstvo.

13 udeležencev je teden dni spoznavalo postopke zbiranja in urejanja naravovarstvenih (bioloških, gozdarskih in drugih) podatkov, s predavatelji različnih strok. Poleg predavanj, ki so bila vsebinsko prav tako zanimiva za ekipo parka, so spoznavali tudi različne metode zajemanja podatkov na terenu. S samostojnim delom po skupinah so obdelovali podatke, urili veščino urejanja podatkov in spoznavali informacijski sistem NarcIS.

V program je bilo vključeno tudi spoznavanje krajinskega parka, tako smo udeležencem predstavili zgodovino in delovanje krajinskega parka, skupaj pa smo se odpravili tudi na terenski ogled. Zelo nas je veselilo, da so ob zaključku poletne šole udeleženci izkazovali navdušenje nad izvedbo poletne šole, območjem in interpretacijo v Ekomuzeju. Potrdili so tudi, da prostori novega Ekomuzeja nudijo zelo dobre pogoje za izvedbo podobnih dogodkov v prihodnje.

Poleg pregleda območja in podatkov je ekipa krajinskega parka s poletno šolo pridobila veliko novega znanja, predvsem s področja pridobivanja in urejanja podatkov, ki so nujni za oblikovanje naravovarstvenih ukrepov v prihodnje.

Hvala ekipi doc. dr. Maji Zagmajster in Anji Pekolj iz Skupine za speleobiologije in projektu LIFE NarcIS, da smo jih lahko gostili.